28.05-5.06.2021

UWM organizuje (Ty)Dzień Biologii i Biotechnologii

Od 28 maja do 5 czerwca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbędzie się (Ty)Dzień Biologii i Biotechnologii.

Od 28 maja do 5 czerwca na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będzie trwać cykl imprez popularnonaukowych pod hasłem (Ty)Dzień Biologii i Biotechnologii. W przedsięwzięcie zaangażowały się wszystkie katedr stanowiące WBiB, Laboratorium Diagnostyki Molekularnej oraz wydziałowe studenckie koła naukowe. Z powodu obostrzeń sanitarnych organizatorzy zdecydowali się na formułę online, ale jak zapewnia dr hab. Anna Biedunkiewicz - główna koordynatorka, w niczym to nie ujmie atrakcyjności imprezie.

- To będzie piknik naukowy, organizowany jako część projektu „Spotkania z nauką” realizowanego przez nasz wydział. Podzielimy się też nowinkami naukowymi, czyli przedstawimy publikacje naszych wykładowców w wysoko punktowanych czasopismach - wyjaśnia dr hab. Anna Biedunkiewicz.

Oficjalnie od tego roku dzień 28 maja staje się również Świętem Wydziału Biologii i Biotechnologii.

- Organizujemy je po raz pierwszy i świętujemy cały tydzień, a nawet dłużej, bo niektóre filmy będzie można oglądać nawet do końca sierpnia. Interaktywny program z opisem wszystkich atrakcji jest dostępny na stronie internetowej (Ty)Dzień Biologii i Biotechnologii: https://view.genial.ly/606ec078bff8c20d72a88277 - dodaje dr Biedunkiewicz.

Spacerkiem po dnie jeziora

Program jest tak skonstruowany, że wystarczy kliknąć i rozwinie się strona z wybranymi imprezami i informacjami, jak uczestniczyć w wydarzeniu.

- Są tu osobno zgrupowane wykłady, wystawy, spotkania, warsztaty, gry terenowe, filmy dla osób chcących się wybrać samodzielnie na spacer w teren. Proponujemy wycieczkę po dnie nieistniejącego już jeziora Płociduga albo doliną Łyny. Wystarczy zabrać ze sobą telefon komórkowy i skanować QRkody z kartek wiszących na drzewach i krzewach na trasie spaceru. Po zeskanowaniu kodu wyświetli się nam na ekranie tekst albo film - wylicza dr hab. Biedunkiewicz.

Dla miłośników roślin przygotowano internetowe warsztaty w uniwersyteckiej szklarni oraz grę internetową, w której będzie można zobaczyć, co ciekawego rośnie w Kortowie i posłuchać głosów ptaków. Zaprezentują się też działające na wydziale studenckie koła naukowe.

Można będzie również obejrzeć internetową wystawę prac, które napłynęły z całej Polski na ogłoszony przez wydział konkurs plastyczny "Biologia - co to takiego?".

- Dotarły do nas zdjęcia prac malarskich, przestrzennych, dziewiarskich. Nie spodziewaliśmy się tak szerokiego odzewu. Mamy ponad 100 prac od 78 osób - mówi dr hab. Biedunkiewicz.


data ostatniej modyfikacji: 2021-05-25 12:19:17
Komentarze
 
Polityka Prywatności