2019-06-01

Urodziny UWM

20. Urodziny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbędą się 1 czerwca w Parku Centralnym w Olsztynie.

Już 1 czerwca w Parku Centralnym stanie 20 drewnianych stoisk, w których przedstawiciele wydziałów uniwersyteckich oraz innych jednostek ogólnouczelnianych, np. Biblioteki Uniwersyteckiej czy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprezentują różne ciekawostki naukowe oraz poprowadzą gry, zabawy i konkursy.

Wszystkie wydziały uniwersyteckie zaangażowały się w obchody Święta UWM i przygotowały wiele atrakcji, także dla najmłodszych. Można będzie np. odwiedzić minilaboratoria i obejrzeć ciekawe eksperymenty chemiczne. Takie atrakcje planuje między innymi Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Wydział Nauk Technicznych.

Z kolei na stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej właściciele zwierząt uzyskają informacje odnośnie problemów zdrowotnych swoich pupili. Dowiemy się również, jak zabezpieczyć czworonoga przez chorobami przenoszonymi przez kleszcze.

Wydział Nauk o Środowisku poprowadzi m.in. konkursy i quizy dotyczące: wiedzy o rybach, wiedzy o ekologii i środowisku naturalnym oraz podchody terenowe.

Biblioteka Uniwersytecka stoisko będzie dzielić z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UWM. Wspólnie poprowadzą miniwarsztaty języka migowego. Na miłośników gier będą czekać planszowe gry edukacyjne i ciekawe zagadki.

Wydział Biologii i Biotechnologii zaprosi m.in. na śniadanie na trawie i opowieści o nauce i przyrodzie. Dowiemy się, co żyje w Łynie, dzięki zestawom terenowym z lupami do badania przyrody.

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa przygotował zabawy, które będą toczyły się pod okiem Wielkiego Mistrza Geodezji i Budownictwa... Boba Budowniczego.

Młodzi artyści będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez studentów i wykładowców Wydziału Sztuki.

W stoisku Wydziału Nauki o Żywności skosztujemy smakołyków. O naszą aktywność fizyczną i tężyznę zadba Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, które przygotuje konkursy sportowe.

Całość wesprze Teatr Studencki „Cezar", a także Fundacja „Żak".

Nie zabraknie również nagród dla najlepszych. O gadżety i słodkości zadba Biuro Mediów i Promocji, organizator urodzin UWM w Parku Centralnym.

Przy parkowej fontannie zaprezentują się absolwenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki, oraz zespoły działające pod egidą Akademickiego Centrum Kultury, np. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Artemis".
O 16:00 zagrają dwie orkiestry dęte. Swój program zaprezentuje Akademicka Orkiestra Dęta oraz orkiestra dęta z Offenburga. Zaprezentują się również zespół Endorfina

- Zapraszamy mieszkańców Olsztyna i regionu, rodziny z dziećmi, aby wspólnie świętować XX urodziny UWM oraz Dzień Dziecka. Nauka nie musi być nudna. Może być niezwykle intrygująca i ciekawa. Zachęcamy do wspólnego biesiadowania. Miejsca jest dużo, wystarczy tylko koc i kosz piknikowy, aby bardzo przyjemnie spędzić ten dzień – podkreśla Wioletta Ustyjańczuk, kierowniczka Biura Mediów i Promocji.

Szczegółowy PROGRAM


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-23 11:20:11
Komentarze
 
Polityka Prywatności