Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Olsztyn

Olsztyn - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
17-18.08.2018

UWM partnerem Olsztyn Green Festival

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zaprasza na piątą edycję Olsztyn Green Festival, który odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia w Olsztynie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski po raz drugi włącza się w organizację Olsztyn Green Festival. To jeden z elementów promocji naszej uczelni. Festiwal odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia, czyli tuż przed rozpoczynającą się rekrutacją wrześniową. Olsztyn Green Festiwal przyciąga wiele młodych osób, które przyjeżdżają do Olsztyna z całej Polski. Oprócz koncertów i towarzyszących wydarzeń tj.: kino, moda, dobre jedzenie, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia sportowe i promujące zdrowy styl życia, pojawią się nad Jeziorem Ukiel przedstawiciele UWM, którzy będą zachęcać do studiowania w Kortowie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wspiera Olsztyn Green Festival, ponieważ od kilku lat wciela w życie ideę Green University.

Green University to autorska koncepcja rozwoju uczelni przygotowana przez prof. Ryszarda Góreckiego, rektora UWM. Zakłada z jednej strony maksymalne wykorzystanie potencjału naukowego Uniwersytetu do jego rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ochrony środowiska naturalnego. Green University zmienia m.in. podejście do programu kształcenia studentów. Uczelnia chce kształcić ich tak, aby umieli budować urządzenia wytwarzające energię ze źródeł odnawialnych i urządzenia oszczędnie ją zużywające. Urządzenia takie wykorzystane są także w kampusie. Zmniejszają zużycie energii i umożliwiają obniżkę kosztów jego utrzymania.

Podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpią m.in.: Bisz/Radex, Bitamina, Brodka, Coma, Dawid Podsiadło, Grubson, Arkadiusz Jakubik, Kortez, Król, L.U.C., Natalia Nykiel, New People, niXes, Otsochodzi, Pola Rise, Ralph Kamiński, Rosalie, Varius Manx oraz projekt Albo inaczej 2, którego gośćmi na olsztyńskiej scenie będą: Grammatik, Ten Typ Mes, Monika Borzym, Justyna Święs i Ralph Kamiński.

Więcej informacji na stronie: olsztyngreenfestival.com


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-24 12:41:06
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
uwm_220_pl.gif
bony_dla_maturzystow_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
 
Polityka Prywatności