
Nie udało się nam wygrać w konkursie na najciekawszy projekt realizowany w ramach RPO Rozwój Polski Wschodniej. Projekt Bio zajął trzecie miejsce, zdobywając ponad 40 tys. głosów.
- Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie zespołu laboratoriów edukacyjno-badawczych technologii, jakości i bezpieczeństwa zdrowotnego żywności - 40 079 głosów, 3. miejsce
- Udoskonalenie infrastruktury i wyposażenia laboratoryjnego nauk technicznych i informatycznych - 3898 głosów, 17. miejsce.
- Zakup aparatury naukowo-badawczej na potrzeby Centrum Innowacyjnych Technik Diagnostycznych i Terapeutycznych - 596 głosów, 34. miejsce
Ostatecznie najwyżej uplasował się Projekt BIO, który dzięki społeczności akademickiej, zajął trzecie miejsce. A przez długi czas cieszyliśmy się nawet z drugiej lokaty. Jednak zwycięstwo należy do Kielc, które zdobyły niemal 50 tys. głosów na projekt: „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo-Kongresowego". I kielczanie w nagrodę zyskają ogólnopolską kampanię reklamową w najważniejszych mediach papierowych.
Nam pozostaje się cieszyć, że w pobitym polu pozostało wiele innych, ciekawych przedsięwzięć realizowanych w kraju. Cieszy także to, że potrafiliśmy się zmobilizować i poinformować tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że na naszej uczelni realizujemy w ramach RPO Rozwój Polski Wschodniej aż trzy programy, których realizacja pochłonie niemal 240 mln zł.
Źródło: UWM