Dlaczego praca zdalna w Olsztynie jest tak popularna?

W ostatnim czasie niezwykle popularną formą pracy stał się tryb zdalny. Liczba ogłoszeń dotyczących pracy możliwej do wykonywania bez pojawiania się w siedzibie lub w biurze drastycznie wzrosła w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Nie inaczej jest w Olsztynie. Dlaczego jednak w ostatnim czasie praca zdalna jest tutaj aż tak popularna?

  1. Ogromny wpływ pandemii koronawirusa

COVID-19 wywrócił świat większości osób do góry nogami. Przed wielkimi zawirowaniami nie uchronił się również rynek pracy. Mimo wszystkich obostrzeń, nowych środków sanitarnych oraz nakazu utrzymywania odległości życie społeczne musiało przecież w jakiś sposób się utrzymywać, a zakłady pracy musiały w jakiś sposób funkcjonować jak najbardziej normalnie. Sposobem na utrzymanie miejsc pracy było w wielu firmach przejście na tryb zdalny. Pracownicy wykonywali swoje obowiązki zamknięci w domach, co w dwojaki sposób wpływało na efektywność pracy, lecz pozwalało to firmom na dalsze funkcjonowanie. Oczywiście wymuszona praca zdalna w żaden sposób nie zastąpi naturalnego środowiska, lecz warto mieć na uwadze, że pewna część branż jeszcze przed jakimikolwiek lockdownami była w stanie działać w jakimś stopniu właśnie w tym trybem. Aktualna sytuacja na świecie sprawiła jednak, że taki tryb już na stałe zaczęło przejmować coraz więcej branż. Gdy w jakiejkolwiek wyszukiwarce ogłoszeń wpiszemy hasło „praca zdalna Olsztyn”, w odpowiedzi uzyskamy obecnie o wiele, wiele więcej ofert niż jeszcze półtora roku temu. Taki stan rzeczy idealnie ukazuje nam, jak mocno koronawirus wpłynął na nasz styl życia oraz cały rynek pracy.

  1. Zdalnie, znaczy wygodnie?

Spora część osób na tyle mocno przyzwyczaiła się do zdalnego trybu pracy, iż nie wyobraża sobie powrotu do normalności, a gdy ten już nadchodzi, przez dłuższy czas nie mogą się one w tym wszystkim odnaleźć. Najczęstszą przyczyną takich sytuacji jest wygoda, jaka płynie z pracy w domu – większy czas, jaki można przeznaczyć na sen, brak konieczności szykowania się do wyjścia z domu, zniwelowanie długich i irytujących dojazdów do firmy i wygoda własnego łózka podczas wypełniania dokumentów czy odpisywania na maile. Taki tryb życia zdecydowanie może rozleniwić. Na wymagania rynku reagują zaś pracodawcy, stąd większa ilość pracy zdalnej dla osób, którym trudno jest powrócić do nowych realiów bądź polubiły je na tyle mocno, iż chcą nadal działać w taki sposób. Taka sytuacja występuje wszędzie i Olsztyn zdecydowanie nie jest w tym aspekcie wyjątkiem – jest to aktualnie zjawisko globalne.data ostatniej modyfikacji: 2021-07-03 09:18:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności