www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Olsztyn

Olsztyn - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
12-13.08.2017

Olsztyn Green Festival 2017

kategoria: festiwale

The Dumplings i Bovska na Olsztyn Green Festival 2017! 12 i 13 sierpnia w Olsztynie zagrają też Hey, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx i inni.

Już po raz czwarty fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - na terenie plaży miejskiej w CRS "Ukiel", w weekend 12 i 13 sierpnia, odbędzie się mnóstwo koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny.

Znamy dwanaście zespołów i artystów, którzy zagrają w tym roku na Olsztyn Green Festival. To Hey, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Bovska, Mary Komasa, Natalia Przybysz, Swiernalis, Paulina Przybysz, The Dumplings, Łąki Łan, Xxanaxx i Bownik.

The Dumplings - duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś. Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza.Poznali się na jednym z konkursów muzycznych a połączyły ich skrzypce i Yann Tiersen, którego Justyna miała na tapecie swojego telefonu. Sami piszą teksty, komponują i grają na instrumentach. Rozwijają się nie tylko w Polsce ale i za granicą.Zagrali na znaczących festiwalach międzynarodowych takich jak: Sziget Festival (Węgry), The Great Escape (Brighton) czy SXSW (Austin, Texas).

Bovska - to zdecydowanie jeden z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, "Kaktus", został wyprzedany 2 dni po premierze! Miniony rok może więc zaliczyć do niezwykle udanych, co wcale nie sprawiło, że spoczęła na laurach. Premiera drugiego albumu, zatytułowanego "Pysk" odbyła się 31 marca. Podobnie jak w przypadku albumu "Kaktus", Bovska jest współautorką swojej nowej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. PYSK. To energia i haj. Ciemność i światło, w połączeniu z lekkością i rytmicznością beatu. Łagodność wokali, które jednak często nieoczekiwanie tną na ostro.

Paulina Przybysz - artystka znana z występów w takich zespołach jak: Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień - m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Pracowała też między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Enveem. Doświadczenie, które zdobyła przez te lata pozwoliło jej na to, by w końcu wydać solowy album. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: "ma coś konkretnego do powiedzenia". Paulina szykuje płytę z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem.

Natalia Przybysz - powszechnie znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B. W 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu "Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin" w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz "Prąd", który osiągnął status platynowej płyty .W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach - Album Roku za "Prąd" oraz Singiel Roku dla "Miód". Wiosną 2017 roku planowana jest premiera najnowszego albumu "Światło Nocne".

Mary Komasa - to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie. Artystka pytana o inspiracje w swojej twórczości, często odwołuje się do kina. Najlepszym sprawdzianem czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu - podkreśla. W maju tego roku w Polsce, jak i na świecie, odbiła się premiera nowego teledysku Mary Komasy, w którym gościnnie wystąpiła muza wybiegów wielu światowych projektantów - Anja Rubik.

Swiernalis - wokalista, tekściarz i instrumentalista. Jego muzyka to połączenie popu z elementami rocka i bluesa. Przez słuchaczy doceniany za swoje kąśliwe teksty kryjące w sobie drugie dno. Na festiwalu FAMA otrzymał nagrodę im. Maxa Szoca za "nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną". We wrześniu 2016 ukazała się jego debiutancka płyta w prestiżowym wydawnictwie Kayax.

Hey - to prawie ćwierć wieku nagrywania, koncertów, mnóstwo nagród i jedenaście płyt, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej polskiej muzyki. - Najnowsza, "Błysk", jest jak zawsze inna od poprzednich, ale równie w swojej intymności i szczerości uniwersalna. Ponadpokoleniowa, tak w tekstach, jak i w muzyce - napisał o albumie Łukasz Kamiński z "Co Jest Grane 24". Hey za album "Błysk" został nominowany do Fryderyków w trzech kategoriach: utwór roku (dla "Prędko, prędzej"), album roku - rock i teledysk roku (dla wideoklipu "Błysk").

Ten Typ Mes - raper i producent muzyczny na Olsztyn Green Festival zagra zapewne materiał ze swojej najnowszej płyty pt. "Ała". Na scenie swobodnie miesza rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Album "Ała" zdobył nominację do Fryderyków w kategorii album roku - hip hop.

Fisz Emade Tworzywo - prekursorzy miękkiego brzmienia w polskim hip-hopie. Stale eksperymentują starając się jednak, by ich wynalazki łączyła wysoka jakość. Za ostatnią płytę "Drony" zostali nominowani do Fryderyków w kategorii album roku - alternatywa.

Łąki Łan - Pełna szaleństwa funkowa petarda, która wybucha w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to mały klub czy wielka plenerowa impreza - napisał o zespole Łukasz Kamiński z "Co Jest Grane 24". Łąki Łan, świeżo po jesiennej premierze czwartej płyty "Syntonia", to koncertowi wyjadacze, których koniecznie trzeba zobaczyć w akcji. Ich płyta została nominowana do Fryderyków w kategorii album roku - alternatywa.

Xxanaxx - czyli duet Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. To jedna z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. To właśnie polskojęzyczny repertuar jest największym zaskoczeniem jakie przynosi album "FWRD" Xxanaxxu, nominowany do Fryderyków w kategorii album roku - elektronika.

Bownik - warszawskie trio, określające swoją muzykę jako "vegan disco". To odkrycie szeroko pojętej sceny alternatywnej. Trudno jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują. W 2016 roku wydali album "Bownik".

Olsztyn Green Festival to festiwal, na którym posłuchać można tego, co w polskiej muzyce najlepsze. A to wszystko na terenie pięknej plaży miejskiej w Olsztynie nad jeziorem Ukiel. Organizatorzy adresują wydarzenie do tych, którzy - oprócz dobrej muzyki - cenią sobie też piękno natury oraz zdrowy styl życia. Na 3. edycji Olsztyn Green Festival gościło ponad 25 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały najciekawszych brzmień 22 artystów i zespołów polskiej sceny muzycznej.


data ostatniej modyfikacji: 2017-05-19 10:16:45
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu
miniatura
miniatura