14 października 2006 (sobota)
(Archiwum)

Pidżama Porno

Pidżama Porno jest jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Ich żywiołowe koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem publiczności. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą charyzmatycznego lidera zespołu - Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, uważanego obok Kazika Staszewskiego za najwybitniejszego polskiego poetę rockowego.

Teksty "Grabaża" funkcjonują również bez muzyki - autor jest gwiazdą wielu literackich mityngów.

Jego wiersze zostały wydane w tomiku poetyckim "Welwetowe swetry" i były drukowane w wielu literackich periodykach.

Pidżama Porno powstała w grudniu 1987 roku z inicjatywy Krzysztofa Grabowskiego i Andrzeja Kozakiewicza, ówczesnych studentów poznańskiego uniwersytetu.

W 1989 roku nagrali swój pierwszy materiał, zatytułowany "Ulice jak stygmaty". Równocześnie zadebiutowali na Dużej Scenie Festiwalu w Jarocinie.

Wielkim sukcesem okazału się kolejne płyty: Futurista, Złodzieje Zapalniczek,Styropian, Marchef w butonierce, Koncertówka czy Bułgarskie Centrum będące kopalnią przebojów, które zna i śpiewa kolejne pokolenie fanów Pidżamy.

"Do Nieba Wzięci", "Ezoteryczny Poznań", "Bal u Senatora", "Antifa", " Twoja Generacja" " Tom Petty spotyka Debbie Harry" "Outsider"... nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić.

Pidżama Porno ciągle jest koncertową atrakcją wielu niezależnych festiwali w całym kraju.

W ostatnich latach Pidżama Porno zagrała ponad 150 koncertów w Polsce, Anglii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Holandii.

Pidżama Porno to:

Grabaż - głos

Kozak - gitara, głos

Dziadek - gitara, głos

Kuzyn - bębny

Julo - gitara basowa

 

14.10. / sobota / Olsztyn / Secesja


ostatnia aktualizacja: 2006-09-18
« powrót
Komentarze
Olsztyn - nadchodzące imprezy i wydarzenia
31 sierpnia 2026 (poniedziałek)
Dodatkowy nabór na UWM
13 września 2026 (niedziela), godz. 17:00
Muzyka i akrobacje przy świecach: Fusion
13 września 2026 (niedziela), godz. 19:30
Koncert przy świecach: Muzyka filmowa - Hans Zimmer i inni
24 września 2026 (czwartek), godz. 09:00
Kleks
24 września 2026 (czwartek), godz. 09:00
Teatralne Śpiewanki
24 września 2026 (czwartek), godz. 11:00
Kleks
24 września 2026 (czwartek), godz. 11:00
Teatralne Śpiewanki
25 września 2026 (piątek), godz. 09:00
Pchła szachrajka
25 września 2026 (piątek), godz. 09:00
Teatralne Śpiewanki
25 września 2026 (piątek), godz. 10:30
Kleks
Polityka Prywatności