Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Olsztyn

Olsztyn - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2010-08-19 20:00

Karuzela Group w Lidzbarku Warmińskim

Norwegia odkrywa polską piosenkę, czyli polska liryka w norweskim brzmieniu! W sierpniu 2010 rusza trasa koncertowa Karuzela Group po Polsce. Wszystkich miłośników polskich evergreenów i fanów skandynawskiego brzmienia zapraszamy na trasę koncertową w Polsce. 19 sierpnia koncert w Lidzbarku Warmińskim!

Rząd Królestwa Norwegii w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej hojną dotacją wsparł norweskich i polskich muzyków, którzy
w latach 2010 i 2011 będą wykonywać na licznych koncertach
w Polsce i Norwegii polskie piosenki. Projekt nazwany Aspiryna Blues (od tytułu piosenki Agnieszki Osieckiej) to największe wydarzenie związane z polską piosenką w Norwegii, pierwsza szansa zapoznania norweskiej publiczności z klasyką naszej muzyki rozrywkowej. Pierwszy raz w historii teksty znakomitych polskich poetów piosenki zostaną przetłumaczone na język norweski. Budżet projektu to milion dwieście tysięcy zł.

 

Liderami i pomysłodawcami przedsięwzięcia jest dwoje znanych norweskich muzyków: gitarzysta i poeta Jörn Simen Øverli oraz charyzmatyczna wokalistka Tora Augestad. Jörn Simen Øverli, zafascynowany kompozycjami m.in. Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego i Jacka Kaczmarskiego do repertuaru wybrał utwory polskich klasyków piosenki: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kaczmarskiego i Juliana Tuwima. Piosenki będą wykonywane po norwesku i po polsku, a nowoczesne aranżacje są przygotowane przez skandynawskich muzyków. Specjalnie na potrzeby tego projektu powstał polsko-norweski zespół muzyczny Karuzela Group.


Karuzela Group grać będzie w składzie:

Jörn Simen Øverli (gitara,wokal)

Tora Augestad (wokal)

Pål Hausken (instrumenty perkusyjne)

Espen Leite Skarpengland (akordeon)

Grzech Piotrowski (saksofon, duduk)

Joanna Lewandowska-Zbudniewek (wokal)

Sebastian Wypych (kontrabas)


Miejsce: Lidzbarski Dom Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 4

Start: 19 sierpnia, czwartek, godzina 20:00


data ostatniej modyfikacji: 2010-08-05 21:50:59
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
uwm_220_pl.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSB-1
miniatura studenci UMK
miniatura
 
Polityka Prywatności